Gönderen Konu: Tanrı'nın egemenliği bir TEKEL DEĞİL, insanlar bu egemenliğin bir parçası.(İSA)  (Okunma sayısı 1526 defa)

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4544
  • OKUDUN MU

14 asır oldu,
bizi BOZDUKLARI DİN'in PARADİGMALARI'nı düzeltmek ile uğraştırıyorlar.

Önce şunu sorgulayın;
Bir avuç YAHUDİ nasıl oluyor da DÜNYA EGEMENİ..
Senin inandığın RABBİN haşa çok mu aciz?
Hani KUDRET'ini lafı gelince YERE GÖĞE SIĞDIRAMADIĞIN Rabbin
Soruyu anladı iseniz alta devam edebilirsiniz.

İSA'nın (as) öğretisi
"Tanrı'nın egemenliği bir TEKEL DEĞİL, insanlar bu egemenliğin bir parçası."


MUHAMMED Suresi Ayet 7
Ey iman edenler! Eğer siz Allah’a yardım ederseniz, O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır.
Yâ eyyuhâllezîne âmenû in tensurûllâhe yansurkum ve yusebbit akdâmekum.
Allah yardım istiyor ???

Luka 17
20
Ferisiler İsa'ya, "Tanrı'nın Egemenliği ne zaman gelecek?" diye sordular.
İsa onlara şöyle yanıt verdi:
"Tanrı'nın Egemenliği göze görünür bir şekilde gelmez.
21
İnsanlar da, 'İşte burada' ya da, 'İşte şurada' demeyecekler.
Çünkü Tanrı'nın Egemenliği içinizdedir."

( Thomas İncili de benzer şeyleri SÖYLER => TIKLAYABİLİRSİNİZ    )

"Tanrı'nın egemenliği bir TEKEL DEĞİL, insanlar bu egemenliğin bir parçası."
Time 31:30 https://youtu.be/wVVnhi0Sri4?t=31m30s

İnsan DUA'sı ile gerçekleşen oluşum: MUHAMMED =>  https://youtu.be/5vbd1iVxkew?t=2950

Vergiler.. Yoksulluk.. İSA'nın UMUT dolu mesajlarına HAZIR hale gelen insanlık.- - -


Bir ilerisi, bu egemenliğin TEK'e mahsus olduğunu bilmektir,
Bu da, kendinin O TEK'den başkası olmadığını bilmektir.


İSA'nın anlatımları da genelde TEŞBİH temada idi (kendi sözü üstte)
Çünkü o, dehşetli bir söz, anlaması çok zor olan söz söylüyordu.
Söylediği söz, kendisi ile gelen İLMİN MERTEBESİNİN içeriği
Her şeyin HAKK'ın ZUHURU olduğunu
hatta bizatihi KENDİSİ olduğunu
ANLATIYORDU

"Baba bendedir, ben babadayım"


Yuhanna 14
https://incil.info/kitap/joh/14
Video Time 1:56:04

7 -
Beni tanısaydınız, Babam’ı da tanırdınız. Artık O’nu tanıyorsunuz, O’nu gördünüz.”
8 -
Filipus, “Ya Rab, bize Baba’yı göster, bu bize yeter” dedi.
9 -
İsa, “Filipus” dedi,
“Bunca zamandır sizinle birlikteyim. Beni daha tanımadın mı?
Beni görmüş olan, Baba’yı görmüştür.
Forum Notu = Beni gören Hakkı Görmüştür (Hadisi Kudsi)
Sen nasıl, ‘Bize Baba’yı göster’ diyorsun?
10 -
Benim Baba’da, Baba’nın da bende olduğuna inanmıyor musun?
Size söylediğim sözleri kendiliğimden söylemiyorum,
ama bende yaşayan Baba kendi işlerini yapıyor.
11 -
Bana iman edin;
ben Baba’dayım, Baba da bendedir.
Hiç değilse bu işlerden dolayı iman edin.BABA kim? NEREDE? => https://youtu.be/VQpgH1WIKXk?t=3939
(elbet bahsi geçen fizyolojik baba değil)

“Ben Meryem oğlu’na insanların en evlâsı (en yakını)yım.
Zaten bütün nebiler, evlâdu allâtırlar (anneleri ayrı, babaları bir evlâtdırlar).” 
Sahihu’l-Buhari, IV, 142, Enbiya, 48.


Time 19:11

Yuhanna İncili - The Life of Jesus (TÜRKÇE)


Alternatif Link


Alternatif LinkMASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4544
  • OKUDUN MU
Thomas İncili'nde "EGEMENLİK" konusu


İSA'yı (as) ARAYANLAR ve İSA GERÇEĞİ'ne BAKIŞ - ÖZET => TIKLAYABİLİRSİNİZ


Time : 01:03
Soru: Bizi İSA'nın ölümünü izleyen haftalara götür,
Bu topluk nasıl ayakta durabildi?

Cevap: Temel Konu şuydu, İSA ölümünden önce her şeyin kendisine bağlı olmadığını söylemişti.
Tanrının egemenliği de bir tekel değildi.

Kuran ayetini hatırlayalım "Allah'ın dinine yardım ederseniz...." ( MUHAMMED-7)
FAZLASI => TIKLAYABİLİRSİNİZ

Time : 05:50
Soru: Beni asıl ilgilendiren neden bu yazılar ( Thomas İncili ) bu kadar tehlikeliydi, neden toprağa gömülüp saklandılar.
Cevap: Bu yazılar birçok kilisenin kabul ettiğinden farklı bir yönü vurguluyordu. Bu yazılar ruhani bilgiler içeriyor. Onu anlayamayanların baskısı sebebiyle saklandı.

Yeni vasiyetde 4 tane incil bulunuyor. Buradakiler (müze) farklı (kilisenin anlamadığı için kabul etmediği, hatta cezalandırdığı). Bunlardan Thomas İncili en tartışmalı olanı. Bu incilde şöyle der;
"Egemenlik sizin içinizdedir. Kendinizi tanıdığınız zaman göreceksiniz ki tanrının çocuklarısınız (İslam'daki TEVHİD bilgisi onlarda Tanrı'nın Çocukları diye geçer)".
Thomas İncili'ne göre İsa Tanrı'nın tek oğlu değil (İSA'da olan teklik durumu herkes de var, yalnız İSA'ya mahsus değil, bu bilgileri içeren İncil'leri yasaklamalarına asıl sebep de bu konumdaki tek kişi İSA'dır diyen anlayış).

Thomas İncili down http://bit.ly/2M8bHB1

İSA'yı (as) ARAYANLAR ve İSA GERÇEĞİ'ne BAKIŞ - TAMAMI => TIKLAYABİLİRSİNİZ
AYN - SİN = İSA (GÖREN İNSAN) NEDİR ==> http://bit.ly/2Mvzobe

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4544
  • OKUDUN MU
Uydurdukları DİN ve uydurulan TANRI'nın sonu.
Gerçeğini bulasıya kadar.

George Carlin“saçmalık konusuna gelince, işadamı din adamıyla aşık atamaz.
çünkü, şunu söylemeliyim ki dostlar, konu saçmalık olunca, ama en büyük, rakip tanımaz, gerçek saçmalık olunca, bütün rakipleri arasında dine hak ettigi yeri açmamız gerekiyor. din rakipsiz bu konuda. din, açıkça tüm zamanların en saçma hikayesine sahip. düşünün. din, insanları ciddi ciddi ikna etmiştir ki, gökte yaşayan ve her günün her dakikası, yaptığınız her şeyi izleyen bir görünmez adam var. ve bu görünmez adamın, yapmanızı istemediği şeylerden oluşan 10 maddelik bir listesi var. eğer bu listedeki herhangi bir şeyi yaparsanız, sizi ateşle, dumanla, ve işkenceyle dolu bir yere sonsuza dek yaşamaya gönderecek. zamanın sonuna kadar yanarak, boğularak, çığlık atarak acı çekin diye.

fakat, bu görünmez adam sizi seviyor! sizi seviyor ve paraya ihtiyacı var! her şeye gücü yetiyor, her açıdan mükemmel ama her nasılsa şu para işini bir türlü beceremiyor. din her yıl milyonlarca dolarlık masraf yaratır, sıfır vergi öder ve her zaman biraz daha fazla paraya ihtiyacı vardır.

fakat bir şeyi bilmenizi istiyorum. bu ciddi. tanrı’ya inanma konusuna gelince dostlar, inanın çok denedim. fakat ne kadar uzun yaşar, ne kadar çok şey görürseniz, bir şeylerin yanlış olduğunu o kadar fark ediyorsunuz. savaş, salgın hastalık, ölüm, yıkım, açlık, fakirlik, işkence, suç, çürümüşlük, kokuşmuşluk, vs. bu tabloda kesinlikle yanlış olan bir şeyler var. bu iş pek başarılı bir iş değil. eğer bu tanrının yapabileceğinin en iyisiyse, pek etkilenmediğimi söylemeliyim. her şeye kadir bir varlığın elinden bu tür sonuçlar çıkmamalı. bu sonuçlar, daha çok işinden bezmiş aksi bir devlet memurunun yapacağı türde bir işe benziyor. ve aramızda kalsın, adilce yönetilen bir evrende bu herif çoktan işten atılmış olurdu. bu arada, bu herif diyorum, çünkü inanıyorum ki, sonuçlara bakıldığında, eğer tanrı varsa bir erkek olmalı. hiçbir kadın işleri bu kadar alt üst edemezdi. bu yüzden, eğer tanrı varsa, çoğu aklı başında kişi sanırım bana katılırdı ki, o kadar güçlü olmamalı. ya da, belki umurunda değil hiç birşey. ki bu özelliği de takdir ederim bir insanda. ve bunca kötü sonucu da açıklar bu durum.

bu yüzden, tüm bunların, güçsüz veya hiç bir şeyi umursamayan bir baba modeli tarafından yaratıldığına inanan bir dindar robot olmaktansa, tapacak başka bir şey aramaya başladım. gerçekten güvenebileceğim bir şey.

ve hemen, güneşi buldum. aniden oluverdi. bir gecede bir güneşe tapar olup çıktım. yani gece değil, güneşi gece göremezsiniz ama sabah kalkar kalkmaz bir güneşe tapar oldum. pek çok sebep yüzünden. her şeyden önce, güneşi görebilirsiniz, haksız miyim? akla gelebilecek diğer bazı tanrılardan farklı olarak, güneşi gerçekten görebilirsiniz. bu benim için önemli. eğer bir şeyi görebiliyorsam, güvenilirliği artıyor gözümde, bilmem anlatabiliyor muyum? her gün güneşi görebiliyorum ve bana ihtiyacım olan her şeyi veriyor; sıcaklık, ışık, yiyecek, parktaki çiçekler, göldeki yansımalar, arada bir de deri kanseri. ama olur o kadar. hiç olmazsa, çarmıha germeler yok ve insanları sırf bizimle aynı fikirde değiller diye ateşe göndermiyoruz.

güneşe taparlık basit bir inanç. içinde gizem yok, mucizeler yok, para isteyen yok, şarkı öğrenmek gerekmiyor ve haftada bir toplanıp kıyafet karşılaştırmak için ayrılmış bir özel binamız yok. ve güneş hakkında en güzel şey, bana hiçbir zaman değersiz olduğumu söylememesi. bana kurtarılması gereken kötü bir insan olduğumu söylemez hiç. nazik olmayan tek bir söz bile söylemedi şimdiye dek. bana iyi davranır. bu yüzden güneşe tapınırım. ama dua ettiğimde güneşe dua etmem. neden mi? çünkü arkadaşlığımızı kötüye kullanmak istemem. hoş bir şey değil bu.

insanların tanrıya çok kaba davrandığını düşünmüşümdür çoğu kez. bana katılmaz mısınız bu konuda? her gün trilyonlarca dualar, iyilik istemeler, yalvarmalar. şunu yap, bunu ver, yeni bir araba lazım bana, daha iyi bir iş istiyorum. ve çoğu dua da pazar günü yapılır. adamın boş gününde. nazik değil bu. bir arkadaşa böyle davranılmaz.

fakat insanlar dua ederler, öyle değil mi? ve pek çok değişik şeyler için dua ederler. kardeşinizin ameliyata ihtiyacı vardır, öbür kardeşiniz tutuklanmıştır. ya da aşağıdaki dükkanda çalışan kızıl saçlıyı yatağa atmak istersiniz. bunun için dua edilmeli mi? herhalde etmekten başka çare yok. ve bence, bunda garip bir şey yok. istediğiniz her şey için dua edebilirsiniz. fakat, peki tanrının evrenle ilgili planına ne oldu o zaman?

hatırlasanıza. kutsal plan. uzun zaman önce, tanrı bir kutsal plan yaptı. üzerinde bayağı düşündü, iyi bir plan olduğuna karar verdi ve uygulamaya koydu. ve milyarlarca yıldır bu plan iyi kötü işliyor. fakat şimdi sen gelip bir şey için dua ediyorsun. farz et ki istediğin şey bu planda yok? şimdi ne yapmasını istiyorsun adamın? planını mi değiştirsin? sadece senin için mi? bu biraz kibirli bir tavır olmuyor mu? kutsal plan o. eğer cebine 2 dolarlık dua kitabını yerleştirmiş her salak kalkıp senin planını bozabiliyorsa, tanrı olmanın anlamı ne? ve başka bir şey daha. düşünün ki, dualarınız yerine gelmedi. ne dersiniz? “valla, bu tanrının isteği olmalı”. peki, bu tanrının isteği ama o zaten ne istiyorsa onu yapacağına göre, o zaman dua etmenin anlamı ne? bana boş bir çaba gibi geliyor. bu dua kısmını atlayıp doğrudan onun isteği desek olmaz mı? her neyse. karışık mesele.

bu yüzden, tüm bunların önüne geçmek için güneşe tapmaya karar verdim. fakat dediğim gibi, güneşe dua etmem. kime dua ederim biliyor musunuz, joe peshi’ye. iki sebeple: birincisi, bence iyi bir aktör. bu önemli. ikincisi, iş halledebilecek türde birine benziyor. öyle boş yere oyalamaz adamı joe pesci. aslında, joe pesci, tanrının beceremediği 1-2 konuda başarılı oldu bile.

yıllarca, tanrıdan köpeği havlayıp duran gürültücü komşum konusunda bir şeyler yapmasını isteyip durdum. joe pesci tek ziyarette herifi yola getirdi. bir beyzbol sopasıyla neler yapılabileceği çok garip. bu yüzden yaklaşık bir yıldır joe’ya dua ediyorum şu anda. ve bir şey fark ettim. tanrıya zamanında ettiğim dualar ve joe pesci’ye ettiğim dualar, aşağı yukarı % 50 gibi bir oranla yerine geliyor. yarısında istediğimi alıyorum, diğer yarısında alamıyorum. aynı tanrı gibi: 50- 50. aynen dört yapraklı yonca ve at nalı gibi, dilek kuyusu ve tavşan ayağı gibi. mojo adamı gibi, bir keçinin testislerini sıkarak bana geleceğimi söylemeye çalışan voodoo büyücüsü falcı kadın gibi: 50-50. yani, batıl inancınızı seçin, arkanıza yaslanın, bir dilek dileyin ve keyfinize bakin.

ve incile ahlaki hikayeler ve dersler için bakanlarınıza da birkaç başka hikaye önerebilirim. üç küçük domuz hikayesi mesela. pek fena değil. güzel bir mutlu sonu var. eminim seveceksiniz. ya da kırmızı başlıklı kız, her ne kadar kötü kurdun büyükanneyi yediği bir kısmı varsa da o da fena değil. ki benim umurumda da değil bu kısım.

ve sonuç olarak, humpty dumpty hikayesinde de oldukça iyi bir ahlaki değer görmüşümdür. en sevdiğim kısmı ne biliyor musunuz “kralın bütün atları ve adamları humpty dumpty’yi bir araya getirmeyi beceremiyorlar”. çünkü humpty dumpty yok, tanrı da yok. tek bir tane bile yok ve hiçbir zaman da olmadı. hatta, şöyle söyleyeyim. eğer tanrı varsa, şu seyircileri çarpsın ve öldürsün! gördünüz mü? bir şey olmadı. hiç birşey olmadı. herkes sağlıklı. hatta, şunu söyleyeyim, biraz iddiayı yükselteceğim. eğer tanrı varsa, şu anda beni çarpıp öldürsün! bakın yine bir şey olmadı. o, bir dakika, bacağımda bir kramp var. ve testislerim acıyor. artı, kör oldum. ah, kör oldum. yok şimdi yine iyiyim. herhalde joe pesci’ydi bunu yapan. tanrı joe pesci’yi kutsasın. hepinize çok teşekkürler. joe sizi kutsasın!”