Gönderen Konu: Halk'ın ve HAKK'ın kaldıramıyacağı ADALET SİSTEMİ.  (Okunma sayısı 114 defa)

MASI

  • Faydalan Bu Zat'dan
  • *****
  • İleti: 3416
    • OKUDUN MU


Doktor, Kadın hastaların gizli görüntüsünü çekip internette paylaştı, serbest bırakıldı
Halk'ın ve HAKK'ın kaldıramıyacağı ADALET SİSTEMİ.Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesinin bir kliniğinde görevli olduğu belirtilen doktor
E.B.Ç.'nin bir hastasının görüntülerini çekerek internet üzerinden paylaştığı ortaya çıkmıştı.
Olayın ardından gözaltına alınıp mahkemeye çıkarılan doktor, serbest bırakıldı.

İzmir'de, kadın hastalarının görüntülerini çekerek bir internet sitesi aracılığıyla yaydığı iddiasıyla gözaltına alınan doktor, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DHA'nın haberine göre, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesinin bir kliniğinde görevli olduğu belirtilen doktor E.B.Ç. bir hastasının polise, muayene sırasındaki mahrem görüntülerinin internette yer aldığı şikayeti üzerine gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesine götürülen E.B.Ç'nin bilgisayarı ve cep telefonu da incelemeye alındı. Emniyette ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli doktor, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildi.

DEÜ Tıp Fakültesi Dekanlığından yapılan açıklamada, olayın Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında olmadığı bildirilerek, şunlar kaydedildi:

"Hastanemiz bünyesinde oluştuğunu tespit ettiğimiz siber suçlar kapsamında, kişisel verilerin saklanması ve paylaşılması konusunda suç işlediği şüphesi oluşan personelimiz açığa alınmış, hakkında idari ve yasal soruşturma başlatılmıştır."