Gönderen Konu: ZURNA cumhurbaşkanı OLUR İSE. "Twitter"  (Okunma sayısı 598 defa)

MASI

  • Faydalan Bu Zat'dan
  • *****
  • İleti: 4584
    • OKUDUN MU
ZURNA cumhurbaşkanı OLUR İSE. "Twitter"
« : 06 Aralık 2018, 20:41:23 »4 yıl önce "kökünü kazıyacağız" demişti... Şimdi takipçi sayısıyla övünüyor
4 yıl önce "Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız" diyen Recep, bugünkü konuşmasında, Twitter'da 13 milyon takipçisi olmakla övündü.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep'ın sosyal medyaya karşı sert çıkışları hafızalarda tazeliğini korurken, bugünkü konuşmasında Twitter hesabıyla ilgili kullandığı ifadeler şaşırttı. Erdoğan ilk kez sosyal medyadadaki takipçi sayısını paylaşıp, bununla övündü.

AKP Genel Merkezi'nde bugün düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, "Şahsımın Twitter kullanıcı sayısı 13,5 milyona yaklaştı. Dünyada bu konuda ilk sıralarda yer alıyoruz'' dedi.

Recep 2013’teki Gezi Parkı direnişi sırasında, "Şu anda Twitter denilen bir bela var, yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey aslında şu anda toplumların baş belasıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Recep, 2014’te de "Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Sosyal medya bir baş bela. Biz bu milleti Twitter’a, Facebook’a yedirmeyiz" diye konuşmuştu.

RECEP'in İLK TWEETİ

Recep ilk tweetini 2015 yılında, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nte atmıştı. Erdoğan tweetinde "Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Bu zehre karşı sen de iradene sahip ol ve #SigarayaTeslimOlma RTE" ifadelerini kullanmıştı.