Gönderen Konu: KİMİN VELEDLERİ ?  (Okunma sayısı 4929 defa)

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #60 : 16 Temmuz 2019, 20:54:36 »
UFAK UFAK TIRTIKLARSAN olanı anlayamazlar..
Bu da TRUMP'a verilen son RÜŞVET

THY'nin yüzde 5'i bakın kimin oldu
ABD'li yatırım şirketi BlackRock,
THY’deki payını yeni alımla birlikte yüzde 5.06'ya çıkardı.
https://odatv.com/thynin-yuzde-5i-bakin-kimin-oldu-16071936.html


ABD'li yatırım şirketi BlackRock, THY’deki payını yaptığı yeni alımla yüzde 5.06'ya çıkardı.
Türk Hava Yolları (THY) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada;
ABD'li şirketin THY'deki payını yüzde 0.1 artırarak
yüzde 5.06'ya yükselttiği duyuruldu.

ABD'li şirket BlackRock'ın, THY'de 4.96 payı bulunuyordu.
THY iki hafta önce de, ABD Başkanı Trump’ın hedefinde olan Çin teknoloji markası Huawei ile anlaştığını duyurmuştu.

Yeni alım yapılan miktarın Türk Lirası karşılığı ise;
16 Milyon 815 bin 153 Lira olarak açıklandı.4,5 trilyon dolarlık fon yönetimi ile dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock
aynı zamanda HalkBank ve Emlak GYO'nun da hissedarları arasında yer alıyor.

OFİSLERİNE BASKIN DÜZENLENMİŞTİ

Alman Deutche Welle gazetesi, Kasım 2018’de polislerin finans devi BlackRock'un ofislerine baskın düzenlediğini bildirmişti.
Baskın, Cum-ex skandalı olarak bilinen ülkenin savaş sonrası en büyük dolandırıcılık soruşturmasının bir parçasıydı.

Şirketin Almanya bölümü başkanı Friedrich Merz, yönetime bütün iddiaları araştırma ve belgeleri yetkililere sunma talimatı verdiğini belirtmişti.
İlk kez 2017 yılında keşfedilen CumEx-Files, bankalar, hisse senedi tüccarları ve
üst düzey avukatlardan oluşan bir şebekenin, Avrupa hazinelerinden milyarlarca dolar kazanmasını sağlayan bir dolandırıcılık programıydı.

Cum-ex’in bu bağlamda en çok etkilediği ülkelerin başında da Almanya geliyordu.
Ciddi ölçüde zarar gören Alman ekonomisi bu program yüzünden 63 milyar dolar kaybetmişti.


MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #61 : 18 Temmuz 2019, 01:49:30 »


     


Abdullah Gül majestelerinin valisi,
AKP içindeki ENSEST ilişki

Erkan Mumcu

Bu konuda asıl hesap vermesi gereken Abdullah Gül. Ama kimse sormuyor. Ve susuyor, susmasına izin verilebiliyor. Bir ülke büyük badireler atlatmış, siz bu süreçte kritik görevlerdesiniz ama size hiç bu konularda soru sorulmuyor, susuyorsunuz. Hükümet de susuyor. Çünkü aile içi bir mesele deniyor. Yani siyasi bir ensest yaşandı. Ama sonsuza kadar bunu örtemeyecekler.

Gerçek şu; Erdoğan cumhurbaşkanı adayı olamasın ki Abdullah Gül olsun diye en az iki yıl önceden tasarlanmış, laikçi çevreleri de buna alet etmiş bir kumpastır. Bunu bugün söylemiyorum 2005 yılında da söyledim. 2007'de cumhurbaşkanı seçimi yaklaşırken sayısız kere söyledim bunu. Sayın Erdoğan'a bana ziyarete geldiğinde de söyledim. Bu meselenin arka planında Deniz Baykal'a verilmiş söz vardır. CHP'yi 367 çözümüne angaje eden işte o sözdür. Daha Siirt seçimleri yapılmazdan önce verilmiş sözdür. FETÖ'dür yani. Ama asıl projenin Cumhurbaşkanı seçme iradesini Tayyip Erdoğan'a bırakmamak, o gün Erdoğan ve askerler arasında muhtemel bir anlaşması imkansızlaştırmakdır. Ve bu başarılmıştır. Başarılmasındaki büyük pay sahiplerinden biri de Bülent Arınç'tır. Bülent Arınç, eğer ikinizden biri aday değilse ben aday olacağım diyerek aslında Erdoğan'ın seçeneklerini ortadan kaldırmış, kardeşim Abdullah Gül açıklamasına mecbur etmiştir. Bugün yaşanan kopuşların bugünkü olaylara bağlı olmadığını en iyi Erdoğan bilir ben de biliyorum. Tarihte bunların izleri var. Dolayısıyla 17/25 sürecini anlamak için, bugünkü kopuşları ve darbe sürecini anlamak için 2007'de aslında ne olduğunu anlamak zorundayız. 367 komplosu Erdoğan'ı cumhurbaşkanı yaptırmamak için yapıldı, Gül seçtirildi ve bunun ardında da Bülent Arınç yapıldı

Yeni parti iddiaları konuşulurken AK Parti iktidarında MEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu gündeme bomba gibi düşecek bir röportaj verdi. Mumcu 367 krizinde Gül ve Arınç'ın Erdoğan'a kumpas kurduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta partisinden istifa ederek yeni parti kuracağını ilan eden Ali Babacan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da kuracağı belirtilen yeni bir parti söylemleri ile ilgili geçmişte AK Parti içinde olup yollarını ayıranlar için "tarih oldular" ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti iktidarının ilk yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu, 2005 yılında AK Parti'den ayrılarak Anavatan Partisi'nin başına geçmişti. Mumcu, uzun yıllar süren sessizliğini bozarak Oda TV'ye konuştu.

2007 yılında seçimlere sokulmamasını kumpas kavramıyla açıkladı

Uzun süredir sessiz kalmasının gerekçesini "konuşacak mecra bulamamak" ifadeleriyle açıklayan Erkan Mumcu, 2007 yılında seçimlere sokulmamasını "kumpas" kavramıyla açıkladı.

367 krizi Erdoğan'a karşı Abdullah Gül seçeneği içindi; planda Arınç da var

2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşanan 367 krizi için "367 kumpası" ifadesini kullanan Mumcu, krizin 2005'te hazırlandığını ve operasyonun içerisinde FETÖ'nün de olduğunu ifade etti. 367 krizinin Recep Tayyip Erdoğan'a karşı Abdullah Gül seçeneğini ortaya çıkarmak için hazırlandığını ifade eden Mumcu, operasyonun içerisinde Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın da olduğunu iddia etti. "O koalisyonun hala çalıştığını düşünüyorum" diyen Mumcu, bugüne gönderme yaptı.

Bir aile içi suç yaşandı hala örtmeye çalışıyorlar

2007 yılında Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda ona oy vereceklerini Erdoğan'a ilettiklerini anlatan Mumcu, "bir aile içi suç yaşandı hala örtmeye çalışıyorlar" yorumunu yaptı.

Arınç, Erdoğan'ı Abdullah Gül'e mecbur etti

Erdoğan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın bir mutabakat kurduğunu ancak mutabakatı Arınç-Gül ikilisinin bozduğunu kaydeden Mumcu, "Arınç, Erdoğan'ı Gül'e mecbur etti" tespitinde bulundu.

Asıl hesap vermesi gereken adam Abdullah Gül

Ergenekon operasyonlarını 2004 YAŞ kararlarında alınan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Kolordu Komutanlığı'na çıkarılması kararının tetiklediğini söyleyen Mumcu, operasyonla ordunun ABD inisiyatifi dışına çıkmasının engellendiğini iddia etti.

Gül için Majestelerinin valisi ifadesini kullandı

"Asıl hesap vermesi gereken adam Abdullah Gül" diyen Mumcu, Gül için "Majestelerinin valisi" ifadesini kullandı. Mumcu, "yanlışıyla eğrisiyle doğrusuyla Tayyip Erdoğan daha hakiki bir adam ama öteki arkadaş (Gül) öyle değil" dedi.

Mehmet Ağar şantaja uğradı

Erkan Mumcu, ANAP-DYP koalisyonunun bozulması sürecinde İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar'ın şantaja uğradığına inandığını söylerken, Ağar'ın bu sayede Susurluk davasından kolay yolla kurtulduğunu iddia etti.


Eski Bakan Erkan Mumcu'dan ortalığı yıkacak iddialar! Gül ve Arınç Erdoğan'a kumpas kurdu

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #62 : 20 Temmuz 2019, 08:27:09 »


Patron Siz siniz, bir DÜŞÜNÜN..

"Size 12 kaz verdik beş yılda bunu 9'a indirdiniz" | Cihangir İslam
11. Kalkınma Planı görüşmelerinde söz alan İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam altı yılda kişi başına düşen gelirin 12 bin 480 dolardan 9 bin 631 dolara düşmesini eleştirdi. İslam, konuşmasında şunları kaydetti: "Şimdi, bir CEO işe alıyorsunuz ve size diyor ki: 'Ben 12.480 dolar olan bu sermayeyi 25 bin dolara çıkaracağım on yıl içinde.' 2013'te bunu söylüyor. 2018'de diyorsunuz ki: 'Ne yaptın? Gel bakalım.' 2018'de diyor ki: 'Bu 12.480'i ben 9.631'e düşürdüm ama beş yıl içinde başladığım noktaya getireceğim yani 12.480 noktasına.' Yani siz on yıl bu insana cebinizden maaş vereceksiniz ve on yıl sonra başladığınız gibi şirketi alacaksınız. Allah aşkına soruyorum ya, böyle bir işveren olsanız böyle bir CEO'yu ya da çalışanı ya da müdürü yerinde tutar mısınız? Olay bu kadar basit arkadaşlar. Size 12 kaz verdik beş yılda bunu 9'a indirdiniz, 3'ünü kaybettiniz. Şimdi diyorsunuz ki: 'Bize bir beş yıl daha verin, biz bunu 12'ye çıkartacağız.' Ama 12'ye mi çıkartacaksınız, bunu 6'ya mı düşüreceksiniz, bu problem. Yani revizyonun anlamı burada iflastır arkadaşlar, iflas."

Konuşmasının devamında dört aydır kendisinden haber alınamayan altı KHK'lıyı hatırlatan İslam, kayıpların durumunu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sordu.

"Kişi başına düşen gelirin 2013 seviyesine yükseltilmesi hedefleniyor. Yani size 12 kaz verdik, bunu 9’a indirdiniz. 'Beş yıl sonra 12’ye çıkartacağız’ diyorsunuz. 12’ye mi çıkartacaksınız, 6’ya mı düşüreceksiniz?"

Cihangir İslam


Videonun Tamamı


MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #63 : 20 Temmuz 2019, 15:59:13 »
"AKP'nin yüzde 60'ı tutuklanır".
Kimse konuşmuyor diye acı gerçekler değişmez.


Saadet Partisi'nin resmi sosyal medya hesaplarından 15 Temmuz ile ilgili paylaşılan video kısa sürede gündem oldu. 15 Temmuz ve Ötesi .

Saadet Partisi'nden dikkat çeken 15 Temmuz paylaşımı!Saadet Partisi'nin resmi sosyal medya hesaplarından 15 Temmuz ile ilgili paylaşılan video kısa sürede gündem oldu. Kaynak: Saadet Partisi'nden dikkat çeken 15 Temmuz paylaşımı!

"Kimse konuşmuyor diye acı gerçekler değişmez" ifadeleriyle sunulan videoda, darbe girişimi sırasında kaydedilen görüntüler ve yapılan haber yayınlarından alıntılarla başlıyor.Videoda daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuşmalarından bazı kısımlar bulunuyor. Bu alıntılardan birinde Karamollaoğlu "Kimin telefonunda olursa olsun bylock çıktıysa biz bunu hapse atarız bunu gerçek manada uygulasınlar AKP'nin yüzde 60'ı hapse girer" ifadelerini kullanıyor. Kaynak: Saadet Partisi'nden dikkat çeken 15 Temmuz paylaşımı!

15 Temmuz videosu: AKP'lilerin yüzde 60'ı tutuklanır!
Saadet Partisi'nin Twitter hesabından paylaşılan 15 Temmuz videosunda darbecilerle 'gerçek anlamda' mücadele edilmesi durumunda AKP'lilerin yüzde 60'ının hapse gireceği öne sürüldü.

Saadet Partisi'nin resmi Twitter hesabından paylaşılan 15 Temmuz videosunda darbenin siyasi ayağının hala ortaya çıkarılmamış olmasına dikkat çekilerek, darbecilerle "gerçek anlamda" mücadele edilmesi durumunda AKP'lilerin yüzde 60'ının hapse gireceği öne sürüldü.

"Kimse konuşmuyor diye acı gerçekler değişmez" ifadeleriyle sunulan video, darbe girişimi sırasında kaydedilen görüntülerden ve yapılan haber yayınlarından alıntılarla başlıyor.

15 Temmuz mağduriyetlerine de yer verilen videoda daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuşmalarından bazı bölümler sunuluyor.

Bu alıntılardan birinde Karamollaoğlu "Kimin telefonunda olursa olsun ByLock çıltıysa biz bunu hapse atarız bunu gerçek manada uygulasınlar AKP'nin yüzde 60'ı hapse girer" diyor:

Saadet Partisi'nin resmi sosyal medya hesaplarından bugün paylaşılan bir propaganda videosu kısa sürede gündem oturdu.

Gündem
Saadet Partisi'nden 15 Temmuz videosu: AKP'lilerin yüzde 60'ı tutuklanır

Saadet Partisi'nin resmi sosyal medya hesaplarından bugün paylaşılan bir propaganda videosu kısa sürede gündem oldu.

"15 Temmuz ve Ötesi" başlığını taşıyan ve sosyal medya hesaplarından "Kimse konuşmuyor diye acı gerçekler değişmez" ifadeleriyle sunulan video, darbe girişimi sırasında kaydedilen görüntülerden ve yapılan haber yayınlarından alıntılarla başlıyor.

15 Temmuz mağduriyetlerine de yer verilen videoda daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuşmalarından bazı kısımlar bulunuyor.

Bu alıntılardan birinde Karamollaoğlu "Kimin telefonunda olursa olsun bylock çıltıysa biz bunu hapse atarız bunu gerçek manada uygulasınlar AKP'nin yüzde 60'ı hapse girer" ifadelerini kullanıyor.


MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #64 : 21 Temmuz 2019, 04:51:13 »


Bu bir, "TR'ye YENİ PARALEL : PERİNÇEK" konusudur

”15 Temmuz’da silahlı tüm adamlarımla sahadaydım,
devlet istedi düşünmeden indik ama değmezmiş
Kendinizi kullandırmayın!

Engin Büker
https://twitter.com/BukerEngin/status/1152614760522887169
https://15temmuz.info/2019/07/20/15-temmuzun-eli-silahli-cihatcilari/

15 Temmuz darbe girişimi bahanesiyle sokağa çıkan ve
köprüde askeri öğrencilerin boğazını kesen,
erleri kemerleriyle döven
sakallı, asker kıyafetli kişilerin kim olduğu zaman zaman gündeme geliyor.

Son olarak
Boğaz Köprüsü’nde işkence ve linçle boğazı kesilerek şehit edilen askeri lise öğrencesi Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin,
kardeşinin katili olduğunu söyleyen Yusuf Tosun tarafından tehdit edildi.

Sosyal medya hesabından
‘kardeşinin boğazını ben kestim’
diyen bu şahıs ve onun gibilere 15 Temmuz günü devlet tarafından görev verilip verilmediği tartışılıyor.

Darbe girişimi sonrası gözaltına alındığında emniyette başından geçenleri sosyal medya hesabından paylaşan Büker,
o gece Erdoğan’ı havalimanından almaya gittiğini söyleyen
‘Çeçen İsa ve adamları gibi sahaya sürülen eli silahlı daha kaç kişi var?
Devlet kendi organize ettiği ve yönettiği darbede daha kimleri piyon olarak kullandı?’

diye sordu.

Aynı nezarehanede kaldığı Çeçen İsa’nın anlattıkları karşısında şaşkınlığını saklamaya çalıştığunu belirten
muhreç Binbaşı Engin Büker,
bundan sonra ne olacak bu memleketin hali diye yçönelltiği soruya aldığu cevabı şöyle aktardı:
”15 TEMMUZ’DA BÜTÜN ELEMANLARIMLA BİRLİKTE SAHADAYDIM.
GÖRDÜĞÜNÜZ SİLAHLILAR BENİM ADAMLARIMDI!
DEVLET HEPİMİZİ SAHADA İSTEDİ VE BİZ DE EMİR KABUL ETTİK VE DÜŞÜNMEDEN İNDİK.
Ama görüyorum ki değmezmiş.
Bundan sonra bu devlet için savaşmam asla!..
Ülkeyi er yada geç karıştıracak o TOPAL ŞEREFSİZ!
Ortalığı kan gölüne çevirmeyi planlıyor.
İstediği kaos.”
dedi ve ekledi
AK Parti de değişecek.
REİS bütün bu lavukları sallayacak.
Yerlerine adlarını hiç duymadığınız, tanımadığınız bakanlar getirecek.”

İşte o paylaşım:

Size birinci ağızdan bir bilgi aktaracağım.

Konu: 15 Temmuz
Yer: Emniyet İstanbul Asayiş Müdürlüğü Nezarethanesi
Zaman: 31 Aralık 2016
Kişiler: Çeçen İsa, ben ve nezarethanedeki diğerleri

Tutuklandıktan sonra İstanbul Kuştepe Karakolu Nezarethanesinde tutuluyor olmamıza rağmen
ifademizin alınması için sırayla Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülüyor ve
ifade öncesi ile sonrasında tüm gün burada kalıyorduk.
Ben de bir grup içinde Asayiş Binasına götürülmüştüm.

Beklemek için bir nezarethaneye koyulduğumda bir kişi hariç herkesin asker olduğunu gördüm.
Asker olmayan o kişi ise
“Kendilerine tuzak kurulduğunu,
devlet için çalışan istihbarat elemanı olduğunu ve
dayısının kısa sürede onu kurtarmaya geleceğini”
söylüyordu.

İstihbaratçı olmamın da verdiği meslek hastalığıyla hikayesini çok merak ediyordum.
Birşeyler öğrenmeye çalışırken onu kurtaracağını söylediği dayısını da getirmişlerdi.
Aslında birlikte çalışan dayısı yani Çeçen İsa’nın tüm ekibini toplamışlardı o gün.
Kim ve neden?

Çeçen İsa geldiğinde beni de ifade vermem için götürdüler.
İfadem bitip de geri döndüğümde Çeçen İsa ile aynı yere alınmak için polise rica ettim ve o da kabul etti.
Selamlaşma safhasından sonra ilk sorum
“Hayırdır dayı seni niye aldılar buraya?”
oldu.
Cevaben,
“Sen beni tanıyor musun?”
deyince ben de
“Hayır, tanımam mı gerekiyordu?!”
dedim gayri ihtiyari.
Ben ÇEÇEN İSA! Türkiye’deki Çeçenlerin dayısı, abisiyim.
Emrimde yüzlerce adam ve kontrolümde milyon dolarlar var.”

dedi ve ekledi,
“Tanımıyorsan seninle konuşacak birşeyim yok!”

Şaşırmıştım.
Ama bozuntuya vermeden ben de üste çıkmaya çalıştım ve
bir süre sonra birkaç kelamla açıldı Çeçen İsa.

Kardeşi Suriye’de bir dönem TR için savaşmış silahlı bir grubun lideriydi.
Kendisi de bir grup Çeçen ile birlikte İsth. Teşkilatına haber elemanı olarak çalışıyordu

Son görevlerinde
kapatılan bir fabrikadan kaçırılan faturalar ve
mühürlerin saklandığı hüzne bir yeri basmak,
oradaki korumaları etkisiz hale getirip malzemeleri alarak bölgeden ayrılacaklarmış.
Yönlendirdiği adamların görev öncesinde bölgeden sorumlu polis karakoluna gittiğini
görevi rapor ettiğini,
görev sonrasında ise
arabayla hareket eder etmez karakol polisleri tarafından etkisiz hale getirildiğini,
sonrasında ise kendisi dahil tüm ekibinin toplandığını söyledi.
Ancak garip olan, irtibatta oldukları MİT personeli kimdi ve neden yardım etmemişti?

Sorunca kendisine ulaşamadığını söyledi.
Ne kadar İsa’nın kabul etmesi yarım saati alsa da devlet onları kullanmış ve tuzak kurmuştu.
Peki ya neden?
Çünkü istihbarat önce kullanır,
sonra
etkisiz hale getirir böyle adamları.

Bu adamları özel yapan neydi peki?
Sordum…

“Ben Çeçenistan’da Ruslara karşı savaştım.
Ukrayna’ya geçtim.
Orası da karışınca TR’ye geldim.
Devlet için çalıştım.
Ne istedilerse yaptık.
Bu toprak için ölmeye hazırdık.
Suriye’de ihtiyaç oldu orada da savaştık.
Kardeşim hala orada. Ülke içinde de aktiftik.

Milyon dolarlar var emrimde.
Tek hareketimle akar o paralar.

Devlet beni iyi tanır. Ama anlaşılan ipimi çektiler.

Putin beni istiyordu. Sanırım verecekler beni.
Ama elimde sağlam kozlar var.
Çıkıcam Savcının karşısına ve pasaportunu isticem.
Kabul edecek eli mahkum!

Çok şey biliyorum bunlar hakkında.

Bu AKP var ya
hepsi şerefsiz,
paracı,
dinleri imanları para, her şeylerini satarlar,

VATAN MİLLET bunlar için yalan,varsa yoksa para!”

dedi ve ekledi

“15 TEMMUZ’DA BÜTÜN ELEMANLARIMLA BİRLİKTE SAHADAYDIM.
GÖRDÜĞÜNÜZ SİLAHLILAR BENİM ADAMLARIMDI!
DEVLET HEPİMİZİ SAHADA İSTEDİ VE BİZ DE EMİR KABUL ETTİK VE DÜŞÜNMEDEN İNDİK.
Ama görüyorum ki değmezmiş.
Bundan sonra bu devlet için savaşmam asla!”
diyordu.

Olay daha da ilgimi çekmeye başlamıştı.
Uzun uğraşlar sonrasında
“REİSİ HAVALİMANINDA KORUYAN DA BİZDİK!
YAKIN KORUMALARI REİSİ ÇIKARMAK İÇİN BİZİ BEKLEDİ.
BİRAZ GECİKİNCE HATTA ‘ABİ NERDESİNİZ. REİS SİZİ BEKLİYOR.’ DİYE FIRÇA BİLE YEDİK.
Ne polis ne de korumaları maçaları yemedi REİSİ KORUMAYA.
BİZDİK ONLAR!
Adamlarımla bizzat ben gittim Havalimanına. Ama değmezmiş!”

Şaşkınlığımı gizlemeye çalışıyordum.
Doğru söyleyip söylemediğini birkaç soru ile test edip
doğru olduklarına kanaat getirdikten sonra daha fazlasını öğrenmeye çalıştım doğal olarak.
“Peki ne olacak bundan sonra,
nedir dayı bu ülkenin hali?
Var mı kulağına gelen?”

dedim.

“Ülkeyi er yada geç karıştıracak o TOPAL ŞEREFSİZ!
Ortalığı kan gölüne çevirmeyi planlıyor.
İstediği kaos.”
dedi ve ekledi

“AK Parti de değişecek.
REİS bütün bu lavukları sallayacak.
Yerlerine adlarını hiç duymadığınız, tanımadığınız bakanlar getirecek.
Teşkilatlar değişecek.
Parti yönetimi değişecek.
Tümden değişecek herşey.”
dedi.
Akşener siyasette etkin olacak.
El altından destekliyorlar onu. Delikanlı kadındır.
Ama arkasında kim var ne var bilemem.
Bahçeli’den bir cacık olmaz.
O koltuğu hak etmiyor.”
dedi.

Ve karakola geri dönme saatimiz gelmişti.

Sonra orada sürekli kalan arkadaşlardan öğrendim ki Çeçen İsa’nın dediği gibi olmuş.
Savcıya çıkmış, ifade vermiş ve sonrasında anlaştık demiş dönünce.
Akşamına elini kolunu sallayarak ayrılmış Emniyetten.

Şimdi soruyorum size.
ÇEÇEN İSA ve ekibi gibi sahaya sürülen eli silahlı daha kaç kişi var?
Devlet kendi organize ettiği ve yönettiği darbede daha kimleri piyon olarak kullandı ve sonrasında harcadı?
Ve daha ne kadarını harcayacak?!

Yüzlerce vatandaşımızın vefat ettiği KANLI TİYATRO için
“ALLAH’IN BİZE LÜTFU!”
yorumunu yapan Erdoğan ve
sahne gerisinde en etkin isim olan Perinçek Grubu için kendileri haricinde herkes HARCANABİLİRDİR!

Kendinizi kullandırmayın!

ISTIHBARAT kontrolündeki PARAMİLİTER gruplar* * *

Forum eki;
15 Temmuz sonrası TR'nin yöneldiği istikameti dikkate alırsanız
durumu daha net göreceksiniz.

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #65 : 21 Temmuz 2019, 12:20:14 »


Banu Avar

Soruyoruz, neredesin Recep.
Medya ve Türksüzleştirme


MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #66 : 01 Ağustos 2019, 04:12:23 »


Kaz Dağları Olayı Ne? Kaz Dağlarında Neler Oluyor?


https://odatv.com/binlerce-kisi-kaz-daglari-icin-bulustu-05081945.html
AKP AZDIKÇA AZDI.. Altınlarımız kimin cebine ?
» Bilmem Kimin Veledleri
https://odatv.com/binlerce-kisi-kaz-daglari-icin-bulustu-05081945.html
"TECAVÜZE ALIŞIK BUNLAR"

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Büyük Su vi Vicdan Buluşması’nda konuştu. Gökhan, “Kaz Dağları için sesimizi yeni çıkartmıyoruz. Yıllar öncesinden beri bu katliama dikkat çektik. Tecavüze alışık bunlar. Çocuğa da tecavüz ediyorlar, doğaya da. 6. Filo’ya zamanında ‘defol’ dedik, bugün de altıncılara ‘defol’ diyoruz. Burada Anayasal suç işleniyor. Devlet görevini yapmalı, bu vahşete dur demeli” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra Balabak mevkiindeki etkinlik sona erdi. Binlerce yurttaş maden sahasına doğru yürüyüşe geçti.BİNLERCE KİŞİ MADEN ALANINDA

Su ve Vicdan Nöbeti'nin büyük buluşmasında binlerce kişi, tel örgülerle korunan şantiye alanına saat 13.30 sularında girdi.
Grup, burada bir basın açıklamasında bulunacak.KAZ DAĞLARI ANDI OKUNDU

Saat 13.30’da alana giren protestocular, “Kaz Dağları Andı”nı okudu.

İşte vatandaşların hep bir ağızdan okuduğu o ant;

Ağaçların ayakları yok kaçmaya…
Elleri yok dövüşmeye…
Dilleri yok sövmeye…
O halde…
Kaz dağlarımızı biz savunacağız biz…
Bu dağlarda durursa kalbim bir gün…
Düştüğüm yere gömün…
Yüreğim dağ çiçeklerindedir..AKP AZDIKÇA AZDI.. Altınlarımız kimin cebine ?
» Bilmem Kimin Veledleri


MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #67 : 04 Ağustos 2019, 18:44:43 »Siz hiç SARHOŞ'a LAF ANLATTINIZ mı?
13:24
Ahmet Altan

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #68 : 09 Ağustos 2019, 18:39:57 »


Recep'in dini İSLAM değil, sebebi?

Kamu işleri emanettir,
bu emanet ehliyet sahibine verilmesi lazım yani liyakat,
liyakat sahipleri sorunları çözerken
şura ile, ortak akılla çözmesi lazım yani istişare, kişi kültü, diktatörlük tek adamlık diye bir şey yoktur, 
adalet ile çözülmesi lazım.
Devletin işlemesine ilişkin Kuran sınırları

Ercan Kalıncı, İlhami Güler

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #69 : 16 Ağustos 2019, 10:31:40 »


Recep, bu ülkeye kunduz gibi çalıştı.

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #70 : 20 Ağustos 2019, 17:21:25 »


FETÖ’cü ahlak AK Parti’yi felç etti
Recep'in eski danışmanı Aydın Ünal

AKP’li yöneticilerin kendi zaaflarını örtmek ya da rakiplerini etkisiz hale getirmek için trolleri kullandı.

“FETÖ’cü ahlak AK Parti’yi felç etti”

Ünal’ın yazısının bir bölümü şöyle:
Sosyal medya AK Parti’de iç operasyonların aracı olduğu kadar zaafları örtmenin de kılıfı haline dönüştü.
Örneğin ülkeye çok ağır bedeller,
ağır faturalar ödeten,
başarısızlığı, liyakatsizliği tüm dünya tarafından tescillenen ve
tüm toplum tarafından haklı olarak eleştirilen bir yetkili çıkıp,
“beni kıskanıyorlar, beni çekemiyorlar, başarılarımı hazmedemiyorlar, bana operasyon çekiyorlar”
diyerek makamını kolayca muhafaza edebiliyor.

Gezi ile baş edildi ama FETÖ’cü ahlak AK Parti’ye sızdı.
Bugün içeriye yönelik sosyal medya operasyonları da,
bu operasyonları bahane edip başarısızlığa kılıf arama da FETÖ’cü ahlakın AK Parti’yi nasıl yavaş yavaş felç ettiğini gösteriyor

MASI

 • Faydalan Bu Zat'dan
 • *****
 • İleti: 4312
  • OKUDUN MU
Ynt: KİMİN VELEDLERİ ?
« Yanıtla #71 : 22 Ağustos 2019, 21:02:32 »


Çağdaş kolcubaşı Recep..
Tütün Rejisi