OKUDUNMU

BİLİM-İLİM-DİN => Masalcılar & İstismarcılar => Konuyu başlatan: MASI - 15 Mayıs 2019, 10:39:45

Başlık: Sizden her Cuma PARA topluyorlar ya, işte o mesele.
Gönderen: MASI - 15 Mayıs 2019, 10:39:45
(https://i.postimg.cc/nrHJqy2B/pp-XT6-D3c-TPBg7yj-Y.jpg) (https://postimages.org/)


Sizden her Cuma PARA topluyorlar ya, işte o mesele.
Kırgızistan/Bişkek’te dün iki Cumhurbaşkanı tarafından ibadete açılan İmam Serahsi camisi,
Türkiye Diyanet Vakfı'nca 30 milyon$'a yaptırıldı.
6 yılda tamamlanabildi.
Kırgızistan da
kendi parasıyla KaraBalta'da 35 milyon$'a tekstil fabrikası yaptırdı.


Türkiye'nin yurt dışında 500 milyon dolarlık cami yaptığını #BilseniziyiOlur

Büyük görmek için tıklayabilirsiniz

(https://i.postimg.cc/v1FjJCgv/D6ygn-XWWs-AAv-Md-U.jpg) (https://pbs.twimg.com/media/D6ygnXWWsAAvMdU?format=jpg&name=large)

* * *
https://youtu.be/XMZ-oVHuvBo


Milli Piyango'nun zarar etme ihtimali yok
Satıldı
Tekel'in zarar etme ihtimali yok
Satıldı
SEKA'nın zarar etme ihtimali yok
Satıldı
Tüpraş'ın zarar etme ihtimali yok
Satıldı
Şeker Fabrikalarının zarar etme ithimali yok
Satıldı
Sümerbank'ın zarar etme ihtimali yok
Satıldı
Soru:
Çamlıca’ya Camii..
Nasıl Bakıyorsunuz?


Cevap:
Bunlara BAKMIYORUM..
Bunlara SÜNNETÇİ BAKAR...
SEKA'ya bakıyorum, üretime bakıyorum.

İsmet Özel
19 Aralık 2012
Ekrandaki döviz kurlarına bakın.. ANLAYACAKSINIZ.

Soru: Çamlıca’ya Camii.. Nasıl Bakıyorsunuz?
Cevap: Bunlara BAKMIYORUM.. Bunlara SÜNNETÇİ BAKAR...  SEKA'ya bakıyorum, üretime bakıyorum.
İstanbul’un başına gelen her şey (fuhuşlu, kumarlı, alkollü, uyuşturuculu, köprülü, kanallı, Marmaraylı, hava limanlı, gökdelenli finans) İstanbul’un hiçbir şartla Türklere bırakılmaması fikrinin ve planının tatbikatından ibarettir.
İsmet Özel 19 Aralık 2012 İsmet ÖZEL - Şimdi Söz Sizde - SKYTURK360

Recep'in Çamlıca Camii'si resmen açıldı 3 Mayıs 2019
Recep, açılış töreni için Çamlıca Camii'ne geldi. "Büyük Çamlıca Camisi" Recep'in katılımıyla açıldı. Açılış töreni öncesinde Türkiye Recep'in yanı sıra resmi davetliler ve vatandaşlar cuma namazı için camiye geldi.

Çamlıca Camii açılışına öğrenci taşıdılar
Recep, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve yabancı ülke temsilcilerinin katıldığı Çamlıca Camii açılışına, ders saati olmasına rağmen çeşitli okullardan öğrenciler getirildi.

Ders yerine açılış

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı açılış törenine yurttaşlar arama noktalarından geçirilerek alındı. Resmi açılışı gerçekleştirilen Çamlıca Camii’nin cami avlusuna davetlilerin oturacağı bir tribün ve dev ekranlar kuruldu. Açılışı yapılan caminin henüz tamamlanmayan birçok alanı mevcut. Müze ve bahçe alanlarında inşaat devam ederken, asansörlerin bir kısmının henüz çalışmadığı görüldü. Açılış için İstanbul’un çoğu belediyesinden araçlarla yurttaşlar getirilirken, imamhatip okulu öğrencileri ve kuran kursu öğrencileri de gruplar halinde ders saatlerinde açılış için alanda hazır bulundu. Öte yandan Recep'in de cuma namazını kıldığı ve açılış konuşmasını gerçekliştirdiği camide Hiranur Derneği temsilcileri ilim talebeleri ve ihtiyaç sahipleri için 70 TL’lik bağış desteğinin istendiği broşürler dağıttı. Recep'in konuşması sırasında bazı yurttaşların cami avlusunda piknik yapması ise dikkat çekti.


İLGİNÇ RAKAMLAR

İmanın şartını temsilen 6 minareli inşa edilen Büyük Çamlıca Camisi’nin üç şerefeli 4 minaresi Malazgirt Zaferi’ne ithafen 107,1 metre, iki şerefeli 2 minaresi ise 90 metre yüksekliğinde yapıldı. Caminin 72 metre yükseklikteki ana kubbesi İstanbul’da yaşayan 72 milleti, 34 metre çapındaki kubbesi İstanbul’u simgeliyor.

Kubbenin iç yüzeyine, 16 Türk devletine ithafen Allah’ın isimlerinden 16’sı, Haşr Suresi’nin son iki ayetinden istifade edilerek yazıldı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK ALEMİNE SAHİP

Ana kubbenin üzerine 3,12 metre genişliğinde, 7,77 metre yüksekliğinde, 4,5 ton ağırlığında alem yerleştirildi. Nanoteknolojiyle renklendirilen ve 3 parçadan oluşan alem, dünyanın en büyüğü olma özelliğini taşıyor.

Caminin dışarıdan ana avluya girişinde yer alan ve mermerle kaplanan taç kapı, büyüklüğüyle de göz dolduruyor. Taç kapının avlunun içine bakan kısmında, Kasas Suresi’nin 77. ayeti yer alıyor. Caminin içine girilen kapının üzerine ise Al-i İmran Suresi’nin 132-136. ayetleri işlendi.

Caminin kubbe altındaki dört ayrı bölümde yer alan aslan göğüslerine, paslanmaz çelikten nanoteknolojiyle üretilen hatla Arapça “Ey ihtiyaçları gideren”, “Dualara icabet eden”, “Sesleri duyan”, “Dualarımızı kabul et” sözleri yazıldı. Yine nanoteknoloji ürünü 220 metre boyunda ve yaklaşık 9 bin parçadan oluşan Fetih Suresi’nin tamamı, kubbe altındaki kemerlere monte edildi.

Büyük Çamlıca Camisi, halı serili alanında 25 bin olmak üzere 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir cami kompleksi olarak tasarlandı. Camide aynı anda 8 cenazenin namazı kılınabilecek.

Cami, ibadet alanının yanı sıra 11 bin metrekarelik müze, 3 bin 500 metrekarelik sanat galerisi, 3 bin metrekarelik kütüphane, bin kişilik konferans salonu, 8 sanat atölyesi, 3 bin 500 araçlık kapalı otoparkı bünyesinde barındırıyor.